Nasıl sipariş verebilirim?

 

www.ekranmarket.com adresinden sipariş verebilmeniz için öncelikle sitemize üye olmanız gerekmektedir. Adınız, soyadınız, e-posta adresiniz ve şifrenizi yazarak tamamlanan oldukça basit bir formla hemen üye olabilirsiniz.

İstediğiniz ürünleri sepete ekledikten sonra; adres ve ödeme aşamalarında istenecek bilgileri doldurarak alışverişinizi kolayca ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

ekranmarket.com üzerinden aldığım ürünlerin ödemesini nasıl yapabilirim?

 

  • Kredi Kartı
  • Çoklu Kredi Kartı
  • Kredi Kartı Puanı
  • Banka Kartı
  • Havale/EFT

 

Satınaldığım ürünler adresime nasıl teslim ediliyor?

 

Ürünleriniz anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi üzerinden ya da ürünün donanım ve kurulum ihtiyaçları doğrultusunda direkt bizim tarafımızdan adresinize teslim ediliyor. 

 

Tedarikçi adayı olmak için ne yapılması gerekli? 

 

ekranmarket.com ile ticari iş ortaklığı kurmak isteyen tedarikçilerin webistesimiz üzerindeki iletişim adreslerinden bize ulaşmaları ve sonrasında paylaşılacak olan Tedarikçi formunu eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. 

Başvuru formunuz doğru ve eksiksiz doldurulmuş ise, formunuzdaki bilgiler ürünlerinizi değerlendirecek olan ilgili kategori yöneticisine yönlendirilecek, ve size ya satınalma sürecinin ilerleyen adımlarını bildiren ya da ürün teklifinizin red edildiğini bildiren bir e-mail gönderilecektir. Eğer başvurunuz formunuz eksik ise, gerekli bilgilerin talep edildiği ve yeniden başvuru formunu göndermenizi bildiren bir e-mail gönderilecektir. 

 

Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

 

İade işlemlerinizin başlayabilmesi için mutlaka faturanızda yer alan iade bölümünü ıslak imzalı bir şekilde doldurmalı, ürününüzü Atatürk Mh. Şeref Sk. No: 32, 34758 Ataşehir/İstanbul adresimize göndermelisiniz.

Ambalajı/paketi açılmamış/kullanılmamış ürünlerinizi teslim aldığınız veya siparişi verdiğiniz tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayarak iade edebilirsiniz. Cayma Hakkı Kullanılamayacak ürünler ile kusurlu/arızalı/bozuk ürünler bu kapsamda iade alınamamaktadır.

Cayma hakkı kullanımı mevzuat gereği tüketici sıfatı ile yapılan alımlarda geçerli olup ticari veya kurumsal alımlarda geçerli değildir.

İade edeceğiniz ürün, aksesuarları ve hediye olarak verilen promosyonlu/kampanyalı ürünleriyle birlikte aynı anda, orijinal ambalajında iade edilmelidir.

Satın alınan yazılım ve/veya oyun CD'si ile beraber satılan ürün paketlerinin içindeki yazılım/oyun CD'sinin açılması halinde, cayma hakkı kapsamında iade alınamaz

Tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VDC, CD ve kasetler ile sarf malzemeleri (toner, kartuş...vs) ancak ambalajı açılmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade alınabilmektedir.

İade edilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda ambalajı/paketi açılmamış olmalıdır. Ambalaj/paketi açılmış, kurulumu yapılmış ekran ve TV'ler, sim kart takılan, Wi-Fi bağlantısı, kullanıcı tanımlaması yapılan cep telefonları, notebook ve tabletler, iade alınamaz.

Kurulum gerekmeyen ürünler, kullanılmamış olsa dahi tekrar orijinal satış paketi satılabilir özelliğini kaybetmemiş olmalıdır.

Hijyen açısından uygun olmayan (kulaklık vb.) ürünler iade alınmaz.

 

14 günlük iade sürem doldu, ürünümü iade edebilir miyim?

 

Yasal süreçler gereği cayma hakkı kapsamında iade işlemleri ürünün size teslim tarihinden itibaren ancak ilk 14 gün içinde yapılabilmektedir. 14 günü aşan iade /değişim işlemleri için mutlaka yetkili servis tutanağı ibraz edilmelidir. Yetkili servis belgesinin iletilmediği durumlarda cayma hakkı kullanılamaz.

 

İade talep ettim, nereden takip edebilirim?

 

İade ürünü teslim ettikten sonra ekranmarket.com tarafından işlemlerin girişi yapıldığında, servis gönderim süreci ve tutar iadesi aşamalarında bilgilendirileceksiniz.

 

Ürün arızalı / hasarlı / eksik / farklı ise nasıl iade edebilirim?

 

Kargo paketinde veya üründe fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletmelisiniz. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür. Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürünü teslim almadan görevliye iade edebilirsiniz. Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun ekranmarket.com veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız.

Kurulum gerektiren ürünlerde ürün teslim alındıktan sonra 7 gün içinde yetkili servis tarafından kutu açılmalı ve arıza/hasar var ise servis raporu düzenlenmelidir. Teslimattan sonra 7 günün geçmesi durumlarında müşteri tarafından tespit edilen hasar ve arıza durumları için servis raporu düzenletmezseniz üründeki sorunu ispatlamak mümkün değildir.

Garanti kapsamındaki arızalı tüm ürünler için değişim işlemleri servis raporu ile yapılabilmektedir. Yetkili servisler tarafından yapılan inceleme sonucu değişim ve/veya iade kapsamında olduğu belirlenen ürünler için değişim/iade işlemi yapılır.

Değişim işlemleri 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun'un maddeleri kapsamında yapılabilmektedir.

Ana ürün veya hediye ürün iade edilecekse; birlikte, aynı anda ve orijinal ambalajında iade edilmelidir.

Hediyeli satılan ürünlerin iadesi onaylandığında hediye ürün müşteri tarafından kullanılmaya devam edilecekse hediye ürün bedelinin satış bedeli kadar tutar kesintisi yapılarak ana ürünün tutar iadesi sağlanır.

 

İade kapsamı dışındaki ürünler nelerdir?

 

Satılabilirliğini kaybetmiş ürünler (vakumlu/jelatinli ambalajı açık/yırtık ürünler, sim kart takılmış cep telefonu ve cep bilgisayarları, akıllı saatler, kurulumu yapılmış LCD TV, PC, Notebook vb. cihazlar, kartuşu açılmış yazıcı, faks makinesi, ambalajı açılmış tek kullanımlık ürünler, yazılımlar vb.), satışı Temlikli/Sözleşmeli yapılan ürünler ile hijyen ürünlerinin ambalajlarının açılması durumunda değişim/iade işlemleri gerçekleştirilemez.

Hijyen açısından uygun olmayan (kulaklık vb.) ürünler iade alınmaz.

 

Ürünüm arızalandı ne yapmam gerekiyor?

 

Üründen kaynaklanan herhangi bir arıza durumunda, garanti belgenizde yer alan yetkili servisler ile iletişime geçebilir ya da ürününüzü Atatürk Mh. Şeref Sk. No: 32, 34758 Ataşehir/İstanbul adresimize göndererek ürün servise gönderim işlemlerini başlatabilirsiniz. Üründe kullanımdan kaynaklanan bir arıza yoksa yetkili servis raporuna uygun olarak onarım/iade/değişim işlemi yapılır. Paket olarak satın aldığınız ürünlerin iade işleminin yapılabilmesi için ürünlerin eksiksiz olarak ekranmarket’e ulaştırılması gerekmektedir. Aksi taktirde iade işlemi yapılamamaktadır.

 

Sipariş ettiğim ürün yerine farklı bir ürün geldi? Siparişim bana ulaşmadı? ürün aksesuarları / aparatları eksik olarak gönderilmiş.

 

Siparişiniz ve teslimat ile ilgili sorularınız için [email protected] adresimize mail atabilir veya 444 7 145 nolu çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

Promosyon Kodu ile oluşturduğum siparişi iptal ya da iade edersem iade edersem promosyon kodunu tekrar kullanabilir miyim?

 

Promosyon kodu kullanılarak oluşturulan sipariş iptal iade işlemlerinde, promosyon kodunun tekrar tanımlanması promosyon kazanım koşullarında yer aldığı şekilde yapılmaktadır.

 

Ürünümü Nasıl Gönderirim?

 

İade ve Değişim talepleriniz için, iade bölümünü doldurduğunuz ıslak imzalı faturanız ile birlikte ürününüzü Yurtiçi Kargo ile tarafımıza gönderebilirsiniz.

Tarafımızca teslim alınan ürünleriniz incelendikten sonra talebinizin uygunluğu konusunda bilgilendirileceksiniz.

İade adresimiz; Atatürk Mh. Şeref Sk. No: 32, 34758 Ataşehir/İstanbul’dur.

İade sebebi ile ulaşan ürünleriniz incelendikten sonra talebinizin uygunluğu konusunda bilgilendirileceksiniz.

Kendi imkanınız ile iade edemeyeceğiniz büyük ürün grupları için veya 444 7 145 nolu telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Kargo firması iade gönderimi almaya gelmiyor, ne yapmalıyım?

 

Kargo firması kurye operasyonunu günlük olarak düzenlediğinden, ürün gönderim işlemlerinizde kargo firmasına kurye talebinizi günlük iletmeniz gerekir. Örneğin dün itibariyle kurye talebi ilettiniz ve kargo firması ürünü almaya gelemediyse, kargo firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo ile veya 444 7 145 numaralı ekranmarket.com müşteri hizmetlerimizden yardım alabilirsiniz.

İade adresimiz; Atatürk Mh. Şeref Sk. No: 32, 34758 Ataşehir/İstanbul ’dur.

 

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

 

İade etmiş olduğunuz ürünlerin incelenmesi 14 gün içinde yapılmaktadır.

İadesi onaylanan siparişlerde tutar iadeleri ise 2-5 iş günü içerisinde müşteri hesabına artı bakiye olarak yansımaktadır.

 

Taksitli yaptığımın alışverişin iadesi nasıl yapılıyor?

 

Taksitli kredi kartı ödemelerinin iadesinde tutarın tamamı kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka, bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve - olarak yansır). Bu işlem, taksit sayısı kadar ay devam eder. Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemişseniz en son 1 ve 2 . taksiti hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp, hem de çekmez, sadece ekstreye +taksit tutarı kadar meblağ yatırılır.

 

Promosyon kodu ile yaptığımın alışverişin iadesi nasıl yapılıyor?

 

Promosyon kodu kullanılarak oluşturulan siparişlerin iadesinde, promosyon kodunun tekrar tanımlanması promosyon kazanım koşullarında yer aldığı şekilde yapılmaktadır.

 

Kargo hizmet bedeli hangi şartlarda iade olur?

 

Adrese teslim edilen ürün için iade talep ediliyor ise müşteri kargo hizmetinden yararlandığından dolayı sadece ürün bedeli iade edilerek kargo hizmet bedelinin iadesi yapılmaz. Müşteri cayma hakkı kapsamında ürünün kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde, siparişte kargo ücreti var ise kargo ücreti müşteriye iade edilecek şekilde tutar iadesi yapılır.

Sipariş teslim edilmeden müşterinin iptal talebi var ise veya kargoya teslim edilmiş ancak müşteriye teslim edilmeden ilgili kargo firması üzerinden geri çekildiği durumlarda kargo bedeli kesilmez müşteriye iade edilir.

Siparişte birden fazla ürün olması durumunda kargo bedeli ürün bazında dağıtılmamaktadır. Siparişte birden fazla ürün mevcut ise 1 adet sevk edilmeden iptal edilmiş ve diğer ürün adrese teslim edildi ise müşterinin siparişte teslim edilmiş yani kargo hizmeti aldığı ürün bulunduğu için kargo hizmet bedeli iade edilmez.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR